voip.mikrotech.cz
+1 bodů
v kategorii Mikrotech VOIP (360 bodů)
Zajímalo by mne jak se projeví nebo měla by se projevit změna nastavení na ustredna.mikrotech.cz. Poznají uživatelé VoIP služeb nějakou změnu nebo zlepšení něčeho?

1 reakce

+2 bodů
(2.2k bodů)
Upraveno
Zmena IP adresy byla nutna, abysme mohli prejit na autonomni system a ustredna mohla byt High availability (vysoka dostupnost) to znamena, ze pokud bude mit technicke problemy jeden náš poskytovatel internetu, automaticky prevezme jeho funkci druhy. V dalsi fazi bude nasledovat vylepsene rozlozeni zateze na ustredny.

V beznem provozu nepoznate zadnou zmenu, ale muzete ocekavat lepsi dostupnost a kvalitu hovoru. Nasledne s optimalizaci vykonu ustreden, budou zpristupnene dalsi specificke funkce virtualni ustredny vetsi casti uzivatelu.(programator)
(1.9k bodů)
Upraveno
Z jiného úhlu pohledu než programátora to lze popsat také takhle:

- odstěhovali jsme se do jiného adresního prostoru, kde máme k dispozici 4x více IP adres

- jsme ve stejné síti s našími dalšími obslužnými servery

- hlasový server už nebude jen jeden

- kvalita volání může být lepší zejména v těch případech, kde změna IP adresy serverů bude spojena i s ošetřením dalších parametrů.

Pokud nám k příkladům na http://voip.mikrotech.cz/zmeny/index.htm přidáte nebo navrhnete  i další, dosud neuvedená zřízení, přidáme k nim i náměty na nastavení podle jednotlivých značek a podle podmínek ve kterých VoIP zařízení pracují.
(360 bodů)
K těm příkladům na http://voip.mikrotech.cz/zmeny/index.htm bych navrhoval přidat i telefony pro Android CSipSimple a Media5fone. Uvítal bych i uvedení nastavení kodeků a jiných parametrů které můžou mít vliv na kvalitu hovorů. Media5fone zvažují vyzkoušet kvůli údajné lepší kvalitě hovorů, ale dost mi vadí absence češtiny.
Vítejte na dotazech, otázkách a odpovědích Mikrotechu (FAQ), kde můžete klást otázky a dostávat odpovědi od ostatních členů komunity nebo operátorů.
Nápověda VUM
Mobilní VOIPu

Související témata

0 bodů
1 reakce 2.6k zobrazení
0 bodů
1 reakce 1.5k zobrazení
0 bodů
1 reakce 839 zobrazení
0 bodů
1 reakce 1.1k zobrazení
0 bodů
1 reakce 514 zobrazení
mikrotech.cz |  Nápověda VUM |  VUM - virtuální ústředna |  mVOIP
...